Drobečková navigace

O firmě > Katalog výrobků > Flexikámen

Kamenné obklady - flexikámen - Milan Mašek, instalatérské potřeby s.r.o.

Kamenné obklady jsou vyrobeny z drceného mramoru a přírodního křemičitého písku speciální technologií. Po nalepení se propojí speciální složka (díky které drží obklad pohromadě a je možno ho ohýbat a stříhat) a flexibilní lepidlo. Tímto procesem obklad zkamení.

 

Pro tento jedinečný obklad je charakteristická lehkost, ohebnost, pružnost, odolnost a stálobarevnost. Flexi obklady jsou omyvatelné, odolné proti mrazu i vysokým teplotám, paropropustné a mohou se stříhat nůžkami. Díky jejich ohebnosti jsou vhodné na plochy tvarované, zaoblené, kulaté i hranaté (např. rohy). Nejčastěji se používají jako ozdobné sokly nově zateplených budov a pro renovaci všech betonových ploch. Jednou z předností těchto obkladů je, že po nalepení a vytvrzení vytváří ochrannou vrstvu obkládané plochy.

 

Lepí se flexibilním lepidlem na obklady a po nalepení na plochu ztvrdnou. Ve výrobě jsou vyrobeny v tloušťce 2-4 mm v pravidelných rozměrech jako ozdobné cihly, staré cihly (anglický styl), pásky nebo v nepravidelných rozměrech jako štípaný a lámaný kámen, mini kámen, skála, velmi stará cihla, haklík a další možné tvary. Každý kus obkladu má ochrannou fólii proti ušpinění samotným lepidlem při aplikaci.

obklad domuDodávají se v širokém barevném provedení. Po dohodě je možné dodat individuální barvu při odběru od 100 m2.

 

Uplatnění najdou ohebné kamenné obklady na mnoha venkovních i vnitřních plochách (např. zateplení, sokly, průčelí, sloupy, komíny, vjezdy, oblouky, krby ale i barové pulty a mnoho dalších). Je možné s nimi obložit i dřevěné plochy. Pro svou pružnost a nízkou hmotnost jsou velice vhodné na jakékoli plochy. Výjimkou jsou koupelny a wellness, kde doporučujeme přelakování obkladů.

 

 

Naše reference

Katalog vzorů

Typy a tvary

Ceník